Francja z dzieckiem. Park Camargue i flamingi w Europie!


Park Camargue

Narodowy Rezerwat Przyrody  położony jest w delcie Rodanu, otoczony również wodami Morza Śródziemnego. Camargue to naturalne środowisko życia wielu rzadkich gatunków ptaków. Jest to również dom dla największej w Europie kolonii lęgowej flamingów. Poza ptakami w parku możecie napotkać na stada białych, niskich  koni rasy camargue lub byków hodowanych na potrzeby corridy. Naszym celem było uniknąć kontaktu z tymi ostatnimi ;) oraz znalezienie rodzinki flamingów.


Jak znaleźć flamingi w Camargue?

Przede wszystkim przyda się lornetka lub teleobiektyw do wypatrywania ptaków z drogi ;) Ruszyliśmy z Arles drogą D570 w stronę Saintes Maries de la Mer. Po drodze zboczyliśmy z głównej drogi i wjechaliśmy na D85A. I to był bardzo dobry pomysł ;) Po przejechaniu kilku kilometrów naszym oczom ukazała się laguna, aż różowa od ilości flamingów po niej brodzących :)  Ciekawostki o flamingach

Przy okazji obserwacji tych pięknych ptaków poznaliśmy również kilka ciekawostek na ich temat:

  • Flaming nie jest z natury różowy. Kolor upierzenia zmienia się pod wpływem ilości czerwonego barwnika w pożywieniu. Flamingi głównie wcinają plankton :)
  • Flamingi brodzą w płytkich wodach, ale są też świetnymi pływakami.
  • Mają szyję w kształcie litery S, czteropalczaste nogi oraz gruby i twardy dziób.
  • Największe flamingi osiągają wzrost 170 cm.
  • Są bardzo towarzyskie i żyją w licznych koloniach.Jeśli tylko będziecie w okolicach Arles koniecznie wybierzcie się do Camargue. Przestrzegano nas przed tabunami komarów, ale nie spotkaliśmy ani jednego ;) Być może było im za gorąco i nie chciało im się na nas polować. Warto jednak zabrać ze sobą środki przeciw komarom.