Pozytywnie Odkręceni - kolejna wrocławska gra miejska

Gra miejska dla rodziny

Gry miejskie to świetna przygoda, rodzinna rywalizacja i pomysł na wspólne spędzenie czasu.
W październikową, słoneczną sobotę stawiliśmy się na starcie gry miejskiej "Pozytywnie Odkręceni". Dostaliśmy koszulki zawodników, mapę i kartę gry.Punktualnie o 14:30 wszyscy zawodnicy ruszyli w poszukiwaniu animatorów. My na swój pierwszy cel obraliśmy Plac Św. Macieja.


Nasze pierwsze zadanie polegało na połączeniu rur w taki sposób, by wlewana woda napełniła trzy słoiki stojące na trawie.


Kolejnym punktem na naszej trasie był Bulwar Józefa Zwierzyckiego. Tutaj znaleźliśmy sympatycznego, antyściekowego bohatera :) Zadaniem drużyny było rozczepienie rur i znalezienie sprawców zatoru.Na Jatkach spotkaliśmy Panią Wannę, która wręczyła nam ankiety i poleciła przeprowadzenie jej wśród 5 przechodniów. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim za pomoc w ukończeniu tego zadania :)


Na Nowym Targu na zawodników czekała Pani Prysznic. Miała dla zawodników trudne zadanie. Należało zapamiętać układ klocków tworzących wieżę. Następnie jeden zawodnik, z zamkniętymi oczami, wspomagany przez pozostałą część drużyny musiał je pozbierać. Zadanie było ukończone, gdy zbudowana wieża była zgodna z oryginałem, a drużyna zmieściła się w wyznaczonym czasie.
Kolejny przystanek znajdował się w okolicach Panoramy Racławickiej. Wysłuchaliśmy opowieści o pewnym wrocławianinie, regulującym płatności za wodę za pośrednictwem internetu. Następnie musieliśmy ją powtórzyć, pokazując na planszy poszczególne elementy historyjki.


W pięknym ogrodzie Ossolineum spotkaliśmy równie piękną Panią, która miała dla nas przygotowane kolejne zadanie. Były to klasyczne "memory", gdzie liczba zdobytych punktów zależała od ilości ruchów.Ostatnie dwa zadania wykonaliśmy na terenie Ostrowa Tumskiego. Pierwsze z nich okazało się dla nas najtrudniejsze ;) Zdobyliśmy tylko 2 punkty, za 2 trafne strzały w pytaniach dotyczących wody i MPWiK ;)Ostatni punkt na naszej mapie okazał się treningiem pamięci. Należało zapamiętać jaką drogę przebywa woda, by znaleźć się w naszych kranach, a następnie ułożyć na tablicy poszczególne kroki.Zdjęcie ze strony Organizatora - https://www.facebook.com/GryMiejskieWroclaw
Po zaliczeniu wszystkich punktów z mapy i z wypełnioną kartą konkursową powróciliśmy na ogłoszenie wyników. Zwyciężały rodziny z największą liczbą punktów. Istotny był również czas ukończenia gry.I tak z naszymi 36 punktami stanęliśmy na podium! :) Zajęliśmy 3 miejsce :) W nagrodę dostaliśmy 3 gry planszowe i mnóstwo gadżetów od sponsora. 
Zdjęcie ze strony Organizatora - https://www.facebook.com/GryMiejskieWroclaw
Zdjęcie ze strony Organizatora - https://www.facebook.com/GryMiejskieWroclaw
Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Na koniec wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli grę dostali drobne upominki . Wcześniej zrobiliśmy wspólną fotkę ;) 


Powiązane wpisy:
Krasnalove jedzonko - gra miejska we Wrocławiu
Detektywi w Arles
Gra miejska z zagadkami - Rzym