Parki rozrywki z dzieckiem. Legoland Billund Resort w Danii


Legoland w Danii

Wyprawę do Danii zaplanowaliśmy na początek września. Zapakowaliśmy do samochodu dobre humory i ruszyliśmy w ponad 950 kilometrową trasę do Billund. To nasza pierwsza wizyta w Danii. Mamy spory niedosyt, bo spędziliśmy tu tylko kilka dni, głównie oddając się rozrywkom lub uciekając przed deszczem ;) Kraj z okien samochodu prezentował się ciekawie i na pewno jeszcze kiedyś do niego wrócimy.


Praktyczne wskazówki
Wyprawę do Legolandu warto poprzedzić dokładnym zmierzeniem dziecka. Najfajniejsze i najszybsze atrakcje dostępne są dla dzieci, których wzrost przekracza 120 cm. Jeśli Wasza pociecha jest niższa to warto poczekać, aż podrośnie.
Pogoda w Danii bywa kapryśna. W ciągu kilku minut mocno świecące słońce potrafi schować się za deszczową chmurą. Przydały się więc przeciwdeszczowe kurtki i spodnie. Poza deszczem, stanowiły też ochronę na atrakcjach wodnych, gdyż temperatura nie sprzyjała spacerom w mokrym ubraniu.
Warto przed wyjazdem przyjrzeć się mapie parku, dostępnej na stronie www.legoland.dk Mapy są też dostępne przy wejściu do Legolandu. Poza zlokalizowaniem obiektów, możecie tam sprawdzić minimalny wzrost lub wiek dziecka pozwalający na skorzystanie z atrakcji i daty ich otwarcia. Część wodnych atrakcji otwarta jest tylko w sezonie letnim.   Atrakcje Legolandu

Zaliczyliśmy praktycznie wszystkie atrakcje Legolandu, niektóre wielokrotnie. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że ten park rozrywki jest genialny :) Przy budowie parku wykorzystano 65 milinów klocków Lego. Widać je na każdym kroku i tworzą niesamowitą atmosferę.
Wszystkie atrakcje zaliczają się do kategorii familijne. Nie znajdziecie tutaj ekstremalnych rollercoasterów czy atrakcji przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych. My pokażemy Wam (na dużej ilości zdjęć :) ) co najbardziej nam się spodobało.X-treme Racers

Nasz numero uno :) Rollercoaster składający się z czteroosobowych samochodów Lego Technic. Spora prędkość, wysokie spady i ostre zakręty to to co lubimy najbardziej :DPolar X-plorer

Pierwsza przejażdżka chyba na długo zapada w pamięć :) Zapada równie mocno jak zapada się sam rollercoaster ;) Zdecydowanie najszybsza  i najbardziej ekstremalna atrakcja w całym parku.


Falck Fire Brigade

Świetne, rodzinne zmagania w stylu strażackim. Kilka rodzin, kilka wozów strażackich i pożary do ugaszenia. Gdy rozlega się alarm pożarowy należy dobiec do auta, dojechać do pożaru, ugasić pożar i wrócić do remizy. Konkurencja wymaga wysiłku, celności i przede wszystkim współpracy.


Pirate Splash Bottle

Ta atrakcja to prawdziwa piracka bitwa morska. Z wodnych armatek strzela się do celów rozmieszczonych na całej trasie, innych statków i odpiera wodny atak z lądu. Nie ma co liczyć, że wyjdzie się stąd suchą stopą ;)

The Temple

Mumie, jeepy, piramidy i lasery. Nic więcej do fantastycznej zabawy nie potrzeba :) Zadaniem uczestników zabawy jest uzyskanie jak największej liczby trafnych strzałów i tym samym punktów. Liczy się celność, opanowanie i dobre oko. Całość odbywa się w egipskich ciemnościach, stąd na zdjęciach zobaczycie tylko okolice Świątyni.Vikings river splash

Dużo wody, dużo radości i dużo krzyku :) Kilkuosobowe, okrągłe łodzie płyną z nurtem rzeki w stronę wysokiej wieży. Na koniec rejsu łódź wjeżdża wodną windą na wzniesienie, by ze sporą prędkością ruszyć w dół, powodując ścianę wody.
LEGO STAR WARS

Tegoroczna nowość. Olbrzymi statek Luka Skywalkers'a, zbudowany z ponad 5 milionów klocków i waży ponad 20 ton! To największy model LEGO na świecie.  Wokół statku znajdziecie bohaterów Gwiezdnych Wojen, oczywiście zrobionych z klocków.
Atlantis by SEA LIFE

Połączenie podwodnego świata + budowle z klocków LEGO to strzał w dziesiątkę. Pomiędzy łodziami i nurkami przepływa setki kolorowych stworzeń morskich, w tym płaszczki i rekiny.LEGOTOP

Blisko 40 metrów nad ziemię unosi się obrotowa platforma widokowa. Z góry widać wszystkie atrakcje Legolandu oraz pobliskie lotnisko w Billund.

Caterpillar

Uroczy, niebieski pociąg i jego pędzące z zawrotną prędkością wagoniki u każdego wywołują uśmiech od ucha do ucha :)

Jungle Racers 

Megaszybkie motorówki i wodne bomby uruchamiane przez przechodniów gwarantują niezapomniane wrażenia.

 
LEGO Studios

20 minutowy seans w kinie 4 D to prawdziwa frajda. My trafiliśmy na pokaz Lego Chima. Przed wejściem do kina wyświetlany jest cały repertuar.


ICE PILOTS School

W tym miejscu można się poczuć jak zawodowy pilot myśliwca. Przed przystąpieniem do symulatora lotów należy wybrać układ ćwiczeń i zapisać je na karcie. Potem tylko trzeba przygotować się na fruwanie i wywracanie do góry nogami :)


LEGO Train

Ciuchcia rusza z dworca co kilkanaście minut. Objeżdża cały Miniland, co pozwala na podziwianie budowli z klocków z poziomu wagonika.
LEGO Safari

Mali kierowcy mogą się poczuć jak w gorącej Afryce. Urocze autka i zwierzęta z klocków Lego robią spore wrażenie.

Pozostałe atrakcje Pirackiej Krainy
Sztorm na statku czy wirujące beczki to atrakcje dla tych, którzy lubią jak bardzo kręci im się w głowie. My oczywiście lubimy :) Do spokojniejszej atrakcji zdecydowanie zaliczyć można rejs po pirackich jaskiniach.

Strefa DUPLO

Witamy w świecie maluchów! Zabawki znane z serii Lego Duplo w rozmiarze XXL ;)
Mini Boats
Rejs łódką wśród znanych budowli, wykonanych oczywiście z klocków Lego, to spokojna rozrywka i możliwość przeniesienia się na różne kontynenty w ciągu kilku minut.Miniland

To mini-klockowy-świat :) Długo można podziwiać miasta i miasteczka, pojazdy, porty czy wiatraki. Cała kolekcja robi ogromne wrażenie. A tutaj nasze wspomnienia w wersji filmowej :)

Po tylu atrakcjach czekały na nas kolejne - w Hotelu Legoland. Ale jest on tak fantastyczny, że zasługuje na osobny wpis (KLIK TU). Zatem do przeczytania :)


Jeśli lubisz parki rozrywki zobacz także: