Dziennik podróży z wakacji


Dziennik podróży
Podczas tegorocznych wakacji postanowiliśmy kontynuować zwyczaj prowadzenia dziennika podróży, o którym pisaliśmy tutaj. Powstała blisko 30 stronicowa książka wypełniona pamiątkami, biletami i rysunkami naszych francusko-włoskich przygód. 


Codziennie po kolacji uzupełnialiśmy informacje o tym co się wydarzyło, jaka była pogoda i co najbardziej nam się podobało. Do dziennika wkleiliśmy pamiątkowe monety z odwiedzonych zabytków, piórka flamingów, muszelki czy zdjęcia.
 

Podsumowanie wakacji w telegraficznym skrócie
Podczas trzytygodniowego pobytu przejechaliśmy blisko 6000 km po francuskich i włoskich drogach. Podziwialiśmy Alpy z najwyżej położonej górskiej kolejki linowej w Europie, chłodziliśmy się wewnątrz lodowca, spacerowaliśmy m.in po Grenoble, Avinion i Sete. Bawiliśmy się w rycerzy w Carcassonne i projektantów mody w Mediolanie. Nauczyliśmy się rozróżniać stalaktyty od stalagmitów w niesamowitej Grocie des Demoiselles. Podziwialiśmy rzymskie budowle w Arles, Nimes i Pont du Gard. Wąchaliśmy lawendę i słoneczniki, pływaliśmy po jeziorze Annecy i Iseo. 


Szaleliśmy na rollercoasterach w naszym ulubionym Gardalandzie i zaprzyjaźniliśmy się z flamingami w parku Camargue. Podczas wyjazdu zapomnieliśmy co to deszcz, a słupek rtęci nie spadał poniżej 35 stopni. Ochłody szukaliśmy w basenach, jeziorach i rzekach ;) Zrobiliśmy tysiące zdjęć i nakręciliśmy wiele godzin filmów. Zresztą zobaczcie sami - nasze wakacje w trzyminutowym skrócie :) Konkurs fotograficzny
Z przepięknej Prowansji przywieźliśmy dla Was prezenty, które są nagrodą w konkursie fotograficznym.  Przyślijcie nam swoje wakacyjne zdjęcia, a my spośród wszystkich wybierzemy trzy, które nagrodzimy woreczkami nieziemsko pachnącej lawendy :)
Na Wasze fotki czekamy do 31 sierpnia, a zwycięzców wyłonimy na początku września. Zdjęcia wysyłajcie na adres: globtroterek@op.pl 
Przesłane zdjęcia pojawią się w galerii na Facebooku oraz na naszym blogu. Zapraszamy do zabawy!

Specjalnie z KidsTravel.pl przygotowaliśmy do pobrania Dziennik Podróży w PDF - do ściągnięcia TUTAJ!

Powiązane wpisy:
Dziennik Podróży z Holandii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli macie pytania odnośnie podróży z dzieckiem po Europie, gier miejskich czy kempingów to śmiało piszcie :)