Fotografia MAKRO w Keukenhof czyli dlaczego warto dać dziecku aparat


Fotografia w Keukenhof

Ogród Keukenhof jest uważany za najpiękniejszy w Europie. I my się z tym stwierdzeniem w 100% zgadzamy :) Uwielbiamy to miejsce! Gdy Globtroterek był malutki w Keukenhof uczyliśmy się kolorów. W tym roku przyszedł czas na opanowanie fotografii w trybie makro.
Dlaczego warto dać dziecku aparat
Globtroterek od zawsze kumpluje się z aparatem ;) W wieku trzech lat biegał z aparatem kompaktowym pstrykając fotki z prędkością światła (pisaliśmy o tym przy okazji wspominania pobytu w Granadzie). W zeszłym roku przytulił do siebie naszą starą lustrzankę i od tej pory nie chce wypuścić jej z rąk ;) 
Przyszedł więc czas na poznanie funkcji tego aparatu. I tak korzystając z cudownych okoliczności przyrody zaprzyjaźniliśmy się z fotografiami makro. Poniżej kilka ujęć z tego dnia autorstwa Globtroterka. To zdjęcia pięciolatka, bez żadnych dodatkowych obróbek czy poprawiania kadru z naszej strony :)

Nie mogło zabraknąć również ujęć krajobrazu.


Rodzice też mieli darmową sesję ;)Tu jako mistrzowie drugiego planu ;)


A na koniec fotka autora z samowyzwalacza ;)

Jeśli Wasze dziecko przejawia zainteresowanie fotografią to polecamy gorąco sprezentować mu mały aparat. Na początek najlepiej prosty w obsłudze i używany. Taki, by w razie "wypadku" nie ponieść za dużej straty ;) Aby zapobiec upadkowi aparatu najlepiej zamocować go na smyczy i od początku uczyć dziecko by nosiło go zawieszone na szyi lub ręce (w zależności od wielkości sprzętu). Pierwsza lekcja powinna dotyczyć obsługi aparatu. Kolejna to kadrowanie i odpowiednie ujęcie fotografowanego przedmiotu.  Do tego spora dawka cierpliwości i czasu, aby mały adept sztuki fotografowania mógł zaprzyjaźnić się z aparatem. Uwierzcie nam, że radość małego fotografa z dobrego zdjęcia jest bezcenna :D


Keukenhof
Keukenhof otwiera się dla zwiedzających tylko na dwa miesiące w roku. Troskliwie zasadzone i wypielęgnowane kwiaty zapełniają obszar ponad 30 ha i cieszą oczy milionów turystów przybywających do Lisse. 


 
Teraz zabieramy Was na krótki, wirtualny spacer alejkami Keukenhof.


Prezenty z Keukenhof dla Was :)
A na koniec niespodzianka dla czytelników naszego bloga! Mamy dla Was  cudne, drewniane tulipanki prosto z Keukenhof. Trafią one do czterech osób, które w komentarzu pod tym wpisem lub na Facebooku pod postem o Keukenhof wpiszą nazwę swoich ulubionych kwiatków. Globtroterek z Bekonem wylosują zwycięzców, których ogłosimy 23 maja :)


Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)