Dziennik podróży z Holandii


Dziennik podróży z Holandii
Dzisiaj chcemy Was zachęcić do wspólnego prowadzenia dziennika podróży. To świetna zabawa dla całej rodziny i niesamowita pamiątka, do której chętnie wracamy.
Przed wyjazdem przygotowaliśmy projekt kartek na poszczególne dni. Potem w ruch poszła drukarka i bindownica ;) 

Na pierwszych stronach zamieściliśmy mapę z trasą prowadzącą z Wrocławia do holenderskiego Noordwijk.  Dzięki temu podczas podróży na bieżąco mogliśmy sprawdzać jaką trasę już pokonaliśmy i ile drogi jeszcze przed nami. To sprawdzony sposób na zajęcie Globroterka podczas długiej podróży oraz okazja do zapoznania z mapą i kierunkami geograficznymi. Wpisaliśmy co ciekawego widzieliśmy po drodze i ile czasu zajęła nam cała trasa. Powstał też piękny rysunek przedstawiający nasze autko ;)

Codziennie wieczorem uzupełnialiśmy nasz dziennik. Systematycznie pojawiały się informacje jak spędziliśmy dzień, co zwiedzaliśmy, co fajnego się wydarzyło oraz co najbardziej podobało się mamie, tacie i Globtroterkowi. Nasze wpisy uzupełnialiśmy rysunkami.

Dziennik podróży służy również do przechowywania pamiątek - wkleiliśmy tam muszelki znalezione na plaży, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zasuszone płatki tulipanów, pamiątkowe monety czy karty na amsterdamskie metro.
Po powrocie czeka na nas jeszcze wybieranie i wywołanie zdjęć z danego dnia oraz uzupełnienie wpisów barwnymi fotografiami.

Niezbędne narzędzia do prowadzenia dziennika
Jeśli zachęciliśmy Was do spisywania wspomnień z Waszych wyjazdów czy wakacji to musicie zaopatrzyć się w :
- zeszyt lub przygotowane wcześniej samodzielnie kartki podróży
- kredki i flamastry
- nożyczki
- klej
- taśmę klejącą
Miłej zabawy :)

A na koniec multimedialny dziennik podróży czyli telegraficzny skrót najważniejszych miejsc i wydarzeń. Jednocześnie to zapowiedź tego, co w najbliższym czasie pojawi się na blogu :)


Specjalnie z KidsTravel.pl przygotowaliśmy do pobrania Dziennik Podróży w PDF - do ściągnięcia TUTAJ!

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)