Hity wrocławskiego ZOO - Afrykarium

Afrykarium wrocław zoo

Wrocławskie ZOO ma już 150 lat. Rozpoczęło działalność w lipcu 1865 roku. Kilkukrotnie zamykane ze względu na toczące się wojny.
W latach siedemdziesiątych XX wieku wrocławski ogród zoologiczny miał jedną z najliczniejszych kolekcji zwierząt w Europie, a program z "Kamerą wśród zwierząt" bił rekordy popularności. Prawdą jest, że ZOO przez lata było zaniedbywane. Obecnie zmiany widać gołym okiem. Wiele inwestycji poczynionych w ostatnich latach zbliżyło wrocławskie ZOO do standardów XXI wieku.33 hektary powierzchni
Wybierając się do zoo należy przygotować się na długi spacer. Pomocne  w zwiedzaniu mogą okazać się drewniane wózki. Nie dość, że ułatwią przemieszczanie się po dużym terenie, to jeszcze są dla dzieci atrakcją samą w sobie. Wypożyczenie wózka to koszt 10 zł za cały dzień.
Niezbędna mapa
My zwiedzamy zoo z papierową mapą. Fajnym zamiennikiem jest wirtualna mapa zoo - to  aplikacja, która pomoże wybrać trasę spaceru czy podpowie godziny karmienia zwierząt. Informacje o mapie znajdziecie na stronie www.zoo.wroclaw.pl
My pozostawiamy elektroniczne gadżety w domu, bo papierowa mapa daje nam więcej radości ;) 
Używamy jej w różny sposób:
  •  jedna osoba spogląda na mapę i opisuje jakie zwierzę będziemy oglądać w następnej kolejności - zadaniem pozostałych jest oczywiście odgadnięcie jego nazwy;
  • którędy najszybciej do...? - planujemy wspólnie jakie zwierzę chcemy zobaczyć i zadaniem dziecka jest doprowadzić do niego najkrótszą drogą;
  • po drodze do celu - rozbudowana wersja zadania powyżej np. chcemy zobaczyć niedźwiedzia brunatnego, ale wcześniej lwa i zebrę - zadaniem dziecka jest optymalne zaplanowanie trasy :)
W zadaniach pomagają również drogowskazy, które umieszczone są na skrzyżowaniach ścieżek.

Zwierzęta
W zoo żyje blisko 3000 zwierząt reprezentujących 900 różnych gatunków. 

Nowości
Jak wspomniałam wcześniej, w ostatnich latach pojawiło się wiele nowych obiektów, m.in. największy w Polsce wybieg dla niedźwiedzi brunatnych.Fokarium to ogromny basen, który umożliwia podgląd zwierząt w wodzie.Warto wybrać się tutaj w godzinach karmienia zwierząt - to fajne show dla dzieci i dla dorosłych ;)


Pawilon Madagaskaru przeniesie Was do świata zwierząt i roślin z tej wyspy.


Koniecznie zajrzyjcie jeszcze do Tajemnic Sahary, Odrarium czy Rancha. Największą inwestycją wrocławskiego ZOO była budowa Afrykarium, które zasługuje na osobny rozdział ;)

Afrykarium
Ogromny obiekt prezentujący faunę Afryki. Cały kompleks to 19 akwariów, basenów i zbiorników o pojemności ponad 15 milionów litrów wody. To jedyny taki obiekt w Polsce.
Z zewnątrz wygląda tak...


a w środku...
Poczuć się jak małpiszon
To już atrakcja, która z zoo ma nie wiele wspólnego, ale przyciąga tłumy dzieciaków ;) Na terenie ZOO funkcjonuje park linowy dla dzieci. To fajne miejsce na spożytkowanie nadmiaru energii. Na szczęście bilet kupuje się raz - dziecko dostaje specjalną bransoletkę i może dowolną ilość razy korzystać z atrakcji podczas całego dnia.


Przejażdżka na kucykach
Na Rancho istnieje możliwość przejażdżki na kucykach. Dwa kółka przejechane na grzbiecie zwierzęcia kosztują kilka złotych. Radość zapewniona :)Mini zoo
Na pożegnanie wstępujemy do mini zoo. W wydzielonej części biegają kozy, owce i króliki, które chętnie przyjmują przysmaki :) Odpowiednią dla nich karmę można zakupić w automatach przed wejściem. Przyznam, że to akurat nie jest moje ulubione miejsce, a kozy i owce są trochę "szalone" ;) Uważajcie na maluchy, bo niektóre może wystraszyć zbytnia bezpośredniość czworonożnych przyjaciół. Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)