Geometryczny Rotterdam

Zwiedzanie Rotterdamu, co zobaczyć w Rotterdamie, port Rotterdam 

Rotterdam
Miasto kojarzy się przede wszystkim z największym w Europie portem. Port ma blisko 40 km długości i nowoczesne terminale przystosowane do przeładunku ropy, rudy i kontenerów. Ale Rotterdam to nie tylko port. To nowoczesne i dynamiczne miasto. Od razu przypadło nam do gustu :)

Kółka, prostokąty i sześciany
Dziś zabawa dla tych "młodszych" przedszkolaków. Spacerując po mieście mieliśmy za zadanie szukać geometrycznych kształtów. Znajdowaliśmy je w rzeźbach, budynkach i mostach. To bardzo prosta zabawa, która wciągnęła całą rodzinkę ;)


Całkiem inny niż Amsterdam
Do Rotterdamu dojechaliśmy samochodem, który zostawiliśmy na jednym z parkingów P+R. Przesiedliśmy się do metra, które jest punktualne i pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście. 

Pierwsze pokonane uliczki przypominały nam spacer po Amsterdamie. Kanały, wiatrak, kamieniczki wyglądały "swojsko" ;) Nic bardziej mylnego. Rotterdam bardzo ucierpiał podczas II wojny światowej. Centrum zostało doszczętnie zniszczone przez nalot bombowców w maju 1940 roku. Dziś miasto ma bardzo nowoczesną zabudowę, a drapacze chmur powstają jeden przy drugim. Nasza wycieczka do Rotterdamu miała miejsce parę lat temu. W między czasie powstało kilka nowych, futurystycznych budynków, które zasługują na uznanie i zapraszają na ponowne odwiedziny m.in. zabudowa wybrzeża czy nowa stacja kolejowa.Uliczne rzeźby
Idąc nadbrzeżem Parkhaven, przy Mullerkade natknęliśmy się na ciekawe rzeźby uliczne.

Euromast
Naszym celem był Euromast. Jedna z atrakcji turystycznych miasta. Platforma widokowa umieszczona 100 metrów nad ziemią pozwala na podziwianie panoramy miasta. Ceny biletów i szczegółowe informacje znajdziecie na  stronie www.euromast.nl
 


Taaaakie widoki :)

 
W stronę Erasmusbrug
Po opuszczeniu Euromastu ruszyliśmy w stronę Mostu Erazma. Na początek chwila odpoczynku i zabawy w parku leżącym u stóp Euromastu. O naszych pomysłach na zabawę z dzieckiem w parku pisałam tutaj.
Następnie spacer nadbrzeżem i podziwianie wszelkich pojazdów pływających ;)
Erasmusbrug
Most ma ponad 800 metrów długości. Jest największym i najcięższym mostem zwodzonym w Europie.

Ostatni przystanek - Kijk Kubus
Oddalając się od nabrzeża, kierowaliśmy się w stronę Blaakse Bos.
Po drodze mijaliśmy Witte Huis - zbudowany w 1898 roku był wówczas najwyższym budynkiem w Europie...


... i nowoczesne biurowce.


Docieramy do osiedla domków - kostek, zbudowanych na wysokich, betonowych kolumnach. Sześciany urządzano indywidualnie, tak by sprzęty dostosować do pochyłych ścian. Wyglądają kosmicznie :)
I na tym zakończyliśmy nas spacer po Rotterdamie. Jeszcze tylko futurystyczna stacja metra i powrót na kemping :)Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)