Jarmark Bożonarodzeniowy we WrocławiuWrocławski jarmark należy do największych i najpopularniejszych w Polsce. Spacer w dzień powszedni gwarantuje uniknięcia weekendowych tłumów ;) Wokół unosi się zapach choinek i grzanego wina. Stoiska uginają się od lokalnych specjałów, słodyczy, wyrobów rękodzielniczych i innych drobiazgów, choć oglądających znacznie więcej niż kupujących.Atrakcje dla dzieci
Spacer rozpoczęliśmy od Bajkowego Lasku. 

 

Tutaj, prawie na wejściu, wita nas Śnieżna Kula - gdzie spragnione śniegu dzieciaki mogą podrzucać w górę pocięte na kawałki foliowe woreczki imitujące śnieg, a rodzicom aparaty i telefony rozgrzewają się do czerwoności, by te chwile uwiecznić w kadrze. My oczywiście dołączyliśmy do tego świątecznego szaleństwa :)Kolejne atrakcje to karuzele. Dla maluszków jest spokojna karuzela w stylu francuskim, dla starszych dzieci pędzące pojazdy, a dla wszystkich mała kolejka górska (która nam przypadła do gustu najbardziej :) )

Ubożsi o kilka banknotów, przystanęliśmy jeszcze na chwilkę, by posłuchać bajek. Na terenie Bajkowego Lasku znajduje się ich kilka, m.in. Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek i Pinokio.Pierniki, węgierskie kołacze i gorąca czekolada
Ruszyliśmy w stronę choinki, górującej nad kramami. Po drodze skusiliśmy się na węgierskie kołacze. Pojawiają się one na jarmarku od kilku lat, a ich smak kojarzy się nam z tym miejscem. Odczekaliśmy w kolejce i za chwilę delektowaliśmy się ciepłym ciastem w orzechowej posypce.
Zrobiliśmy zapas pierników, a "Pod Krasnalem" zafundowaliśmy sobie gorącą czekoladę, którą wypiliśmy pod choinką.


Choinka
Wrocławska choinka od kilku lat nie zmienia swojego kształtu -  to wysoka konstrukcja w kształcie ostrosłupa. Zmienia się za to jej wystrój i oświetlenie. 


Pod choinką znajdują się sanie Mikołaja, ciągnięte przez renifera. Nie mogło się obyć bez pamiątkowej foty :) 
Pozostając w świątecznym klimacie życzymy Wam wesołych, rodzinnych i śnieżnych Świąt!


Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)