Przegląd europejskich kempingów - Fabulous, Rzym (opinie)

Camping Fabulous
 
Planując pobyt w Rzymie szukałam kempingu dobrze skomunikowanego z centrum, więc wybór padł na Fabulous. I była to bardzo dobra decyzja. Kemping Fabulous jest kempingiem sieci evacanze, o innym kempingu z tej sieci  - położonym w Toskanii - pisałam tutaj.

Jednym słowem - Fabulous jest genialny! Duży, położony w lesie piniowym kemping na pewno spełni Wasze oczekiwania. Na terenie kempingu znajdują się restauracje, bary, sklep spożywczy oraz kiosk z pamiątkami. Na recepcji możecie zakupić bilety komunikacji miejskiej, skorzystać z komputerów czy zarezerwować wycieczkę zorganizowaną. Przy recepcji, barach i basenach dostępne jest Wi-Fi. 


Dojazd na kemping
My dotarliśmy na kemping samochodem, a dojazd nie sprawił żadnych trudności. Dzięki temu, że kemping położony jest blisko obwodnicy oszczędziliśmy sobie przyjemności podróżowania po centrum ;) Jeśli rozważacie przylot samolotem to macie możliwość zarezerwować sobie transport z kempingu. O wskazanej godzinie na lotnisku będzie na Was czekać kempingowy bus. Przejazd z Fiumicino na kemping  kosztował naszych przyjaciół 12 euro za osobę dorosłą i 8 euro za dziecko. Można również wypożyczyć samochód na lotnisku.

Komunikacja z centrum
Fabulous położony jest na obrzeżach Rzymu, około 15 km od centrum. W pobliżu kempingu, kilkadziesiąt metrów od wejścia, przy Via Cristofolo Colombo znajduje się przystanek autobusowy. Pasażerowie na gapę :)

20 minutowa przejażdżka kończy się przy stacji metra EURFermi. Metro rzymskie składa się z dwóch linii. Jest punktualne, na początku trasy prawie puste ;) 
Ale niestety im bliżej centrum tym bardziej robi się tłoczne i pełne kieszonkowców.  Musicie mieć oczy dookoła głowy i dobrze pilnować cennych rzeczy.

Atrakcje dla dzieci
Basen dla dzieci jest fantastyczny! Duża laguna z antypoślizgowym podłożem, ze zjeżdżalniami i "wyspami" powoduje, że ciężko dziecko wyciągnąć na leżak :D w drugiej połowie sierpnia basen otwarty był do godziny 20, więc jeśli sił starczało to pluskanie było świetnym zakończeniem dnia po wielogodzinnym zwiedzaniu Rzymu.
Na terenie kempingu znajdują się place zabaw oraz miejsca w których prowadzone są animacje.Dla dorosłych też coś się znajdzie ;) -  m.in. boisko do siatkówki, basen pływacki i korty tenisowe.

Ostia
Nadmorska miejscowość Ostia jest w zasięgu kilku minut samochodem lub około 20 minutowej przejażdżki autobusem komunikacji miejskiej. Jeśli wybierzecie się autem, to nie powinniście mieć problemów z zaparkowaniem przy plaży, gdyż znajdują się tam spore parkingi.


Czystość kempingu
Sanitariaty są czyste, sprzątane praktycznie non-stop. Podzielone są na część męską, damską i dziecięcą. Ta ostatnia jest świetna ;) - znajdują się tam małe toalety, prysznice, umywalki i małe wanienki dla niemowląt. A wszystko w kolorowych kafelkach.
Na kempingu nie było komarów i innych uprzykrzających życie "współlokatorów", a do snu kołysały nas cykady :) 
Jeśli szukacie "miejscówki" w pobliżu Rzymu to szczerze polecam kemping Fabulous. Macie tu do wyboru różne rodzaje zakwaterowania - od mobile homów, przez willowe namioty, skończywszy na parceli. A stolicę Włoch (o której pisałam tu i tu )  i Watykan  (nasza relacja tutaj ) macie w zasięgu ręki.


Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)