Przegląd europejskich kempingów - Park Albatros w San Vincenzo (opinie)

Camping Park Albatros
Dziś kolejny włoski kemping, który mogę Wam szczerze zarekomendować. Planując wakacje w Toskanii szukałam kempingu położonego blisko plaży i największych atrakcji regionu oraz z atrakcjami dla dzieci. Czterogwiazdkowy kemping Park Albatros spełniał wszystkie te kryteria.
Kemping jest jednym z największych na jakich mieliśmy okazję spędzać wakacje. Wielohektarowy las piniowy usiany jest domkami, namiotami i camperami.  Ma pełne zaplecze restauracyjno - sklepowe. Ze względu na wielkość trzeba dość mocno uważać żeby się na nim nie zgubić ;)
Ze względu na  wielkość kempingu udostępniono specjalny "pociąg" - podróż nim dookoła całego kempingu trwa 20 minut. To świetna alternatywa dla osób zamieszkujących dalsze rejony kempingu - można sobie podjechać taką "furą" do sklepu po świeże bułeczki :) 
Właśnie ten kemping był naszą bazą wypadową do zwiedzania Toskanii – o wycieczkach do PizySieny czy na Elbę pisałam wcześniej. Mam  nadzieję, że wkrótce uda mi się skończyć post o Florencji i San Gimignano ;) 

Florencja

Florencja
Florencja

Florencja
Piza

Siena

Siena

Siena

Elba

Plaża
Kemping jest położony w odległości około 800 metrów do plaży. Aby do niej dojść trzeba przejść ulicą biegnącą z kempingu do głównej drogi. Ulica jest jedyną dojazdową na kemping, więc panuje na niej dość spory ruch. Co prawda w większości auta jeżdżą po niej powoli i ostrożnie, ale i tak trzeba bardzo uważać na maluchy podczas tego spaceru. 
Plaża jest drobnokamienista i dość szeroka. Nasz pobyt przypadł na czerwiec i w tym czasie plaża nie była strzeżona. Podobno podczas sezonu stacjonuje na niej ratownik. Samo wejście do morza bywa zdradliwe – po kilku metrach można natrafić na spory spad.


Plaża jest piękna wieczorem :) 


Jeśli chodzi o plaże to zdecydowanie bardziej polecam wybrać się do oddalonego o kilka kilometrów miasteczka San Vincenzo. Plaża jest bardziej ucywilizowana, a przy okazji można zrobić zakupy w jednym z kilku marketów. Najpiękniejsza plaża znajduje się w Zatoce Baratti, kilka kilometrów od kempingu w stronę Piombino.  To naprawdę uroczy zakątek otoczony łąkami i lasem piniowym.Atrakcje dla dzieci
Baseny dostępne na kempingu należą do najlepszych w całej Toskanii. Kompleks składa się z 5 basenów, z czego aż trzy to ogromne laguny dla dzieci. Dno basenów jest antypoślizgowe, a znajdujące się na nich wysepki służą za zjeżdżalnie i tunele. Wasze dzieci będą zachwycone i całe pomarszczone, bo nie będą chciały wyjść z wody przez cały dzień :)


Plac zabaw znajduje się w pobliżu restauracji i barów. Możecie w spokoju sączyć włoskie espresso i mieć na oku swoje pociechy.


Dla starszych dzieci dostępne są boiska, stoły do tenisa, wypożyczalnia rowerów, dyskoteka i salon gier.

Zakwaterowanie

Na tym kempingu mieszkaliśmy w mobile homie. Wakacyjny domek ma wszystko czego potrzebujecie -  jest w pełni wyposażony, z własną kuchnią, łazienką i toaletą.


Z ciekawości zajrzałam też do kempingowych łaźni – były czyste i zadbane. Zachwyciła mnie specjalna łazienka dla dzieci – dostosowane wielkością i  wysokością umywalki i toalety w przyjemnej kolorowej tonacji.

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)