Przegląd europejskich kempingów - Ca' Savio w Cavallino/Treporti (opinie)

Camping Ca' Savio

Wyjazd do Włoch był spontaniczną decyzją. Szukałam pomysłu na kilkudniowy wyjazd połączony z długim weekendem sierpniowym. Udało mi się zarezerwować namiot z 50% zniżką z oferty last minute. Dzięki temu tygodniowy pobyt na Riwierze Adriatyckiej  okazał się cenowo porównywalny z pobytem nad Bałtykiem.  Wybór padł na camping Ca Savio, położony na Lido di Jesolo, w miejscowości Cavallino Treporti.
 
To świetna baza wypadowa do zwiedzania Wenecji, Murano i Burano – o naszym zwiedzaniu tych uroczych miejsc pisałam tutaj


Plaża
Kemping położony jest bezpośrednio nad morzem. Kilka minut spacerem  dzieli Was od piaszczystej plaży. Morze w tym miejscu ma łagodne zejście, dzięki temu dzieci bezpiecznie mogą oddawać się szaleństwom wodnym.Wieczorne spacery przy zachodzącym słońcu na długo zapadną Wam w pamięć. Ogromne muszelki, których niezliczona ilość znajduje się  przy brzegu, sprawią radość zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Atrakcje dla dzieci
Oczywiście baseny :) Na terenie kempingu znajduje się 5 basenów, z czego aż 3 to baseny dla dzieci. Na środku jednego z nich znajduje się statek piracki ze zjeżdżalniami.


Na kempingu znajduje się też duży plac zabaw z zamkiem. Codziennie odbywają się animacje dla dzieci – zabawy na basenach, mini disco, zajęcia z animatorami.

Tuż za bramą kempingu znajdowała się scena na której odbywały się koncerty miejscowego zespołu.Kempingowe alejki świetnie nadawały się do jazdy rowerem.

Parcele są zacienione, dzięki czemu włoski upał nie był dokuczliwy.


Czystość kempingu oraz latające i pełzające stworzonka
Ogólnodostępne sanitariaty, łaźnie i miejsca do prania czy też mycia naczyń były zawsze czyste i posprzątane. Oczywiście w godzinach „szczytu” czyli rano i wieczorami robiło się trochę tłoczno, ale nie było to uciążliwe.
Poza kempingiem, podczas wieczornych spacerów dokuczały komary. Jednak na kempingu dokonywano wieczorami skutecznych oprysków, których jedynym minusem był hałas dochodzący z maszyn opryskowych.

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 

Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)