Wyślij kartkę z wakacji!

Wakacyjne plany

Połowa czerwca już za nami. Przed nami szczegółowe planowanie tegorocznego wypoczynku. Noclegi na kempingach mamy już dawno zarezerwowane, a teraz przyszedł czas na wertowanie przewodników, ustalanie tras zwiedzania i oczywiście przygotowanie odpowiednich zabaw i gier dla Globtroterka. Tym razem mam w głowie łatwą grę uliczną ;) Zobaczymy czy uda mi się ją przeprowadzić i czy Globtroterkowi przypadnie do gustu.
Samo przygotowanie planów zwiedzania, tras czy wyszukiwanie informacji o danym regionie jest dla mnie czystą przyjemnością. Celebruję nawet robienie listy rzeczy do zabrania ;)
A w tym roku czeka mnie prawdziwe wyzwanie, gdyż zaplanowałam trzy tygodnie wakacji, podczas których zafundujemy sobie wycieczkę objazdową po włoskim bucie. Plany mam ambitne i mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować.
Pierwszym przystankiem na mapie naszej podróży będzie Jezioro Garda. Pisałam już o tym miejscu w tym poście. Uwielbiamy to miejsce. Kiedy tylko możemy zatrzymujemy się tutaj, choćby na kilka dni. W tym roku planujemy zdobyć Monte Baldo, popłynąć statkiem z południowego krańca na północ jeziora oraz poszaleć w Gardalandzie.
Następny w kolejce jest Rzym - to niesamowite miasto miałam przyjemność zwiedzać "ładnych parę lat temu". Z radością oprowadzę po nim moich chłopaków. Poza obowiązkowymi punktami do zaliczenia, mam też w zanadrzu kilka mniej popularnych atrakcji. Gdy już zachwycimy się bazyliką Św. Piotra, poczujemy się jak gladiatorzy w Coloseum, wrzucimy pieniążka do di Trevi i nacieszymy się atmosferą wiecznego miasta, ruszymy dalej na południe.
Kolejne dni spędzimy w okolicach Neapolu. Poza zwiedzaniem stolicy pizzy, wdrapiemy się na Wezuwiusza, popłyniemy na Capri i przejedziemy nadmorską drogą po wybrzeżu Amalfi.
W przerwach między zwiedzaniem nie zabraknie plażowania, szaleństw w wodzie, jazdy na rolkach nadmorskimi promenadami, opychania się lodami i włoską pizzą :)
 
zdjęcie z google maps

Wyślij kartkę z wakacji!

Jednak nawet podczas wakacji i całkowitego oderwania się od codzienności warto pamiętać o niesieniu pomocy innym  i osobach, które borykają się dużymi problemami. Dlatego chciałam Was zaprosić do włączenia się w akcję Marzycielskiej Poczty.


Marzycielska poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Przesyłki od ludzi dobrej woli za każdym razem wywołują uśmiechy na małych buziach. Postanowiliśmy z Globtroterkiem, że z każdego odwiedzonego miejsca wyślemy do podopiecznych fundacji kartkę z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia, siły i wytrwałości.
Nie ukrywam, że mam nadzieję iż spodoba się Wam moja propozycja i z chęcią do niej dołączycie. Gorąco namawiam Was do wzięcia udziału w tej akcji. Dzięki nam choć przez chwilę dzieci oderwą się od trosk życia codziennego. Szczegóły dotyczące całego przedsięwzięcia i adresy dzieci, które czekają na przesyłkę znajdziecie na stronie www.marzycielskapoczta.pl 
Podzielmy się radością!