Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla i bańki mydlane czyli Paryż dzień 2Drugi dzień w Paryżu poświęciliśmy na zwiedzanie dwóch najbardziej znanych paryskich obiektów – Łuku Triumfalnego i wieży Eiffla.Plac de la Concorde
Wysiedliśmy na stacji metra znajdującej się na Placu de La Concorde.
Pośrodku ogromnego  placu Zgody  znajduje się obelisk pochodzący ze świątyni Ramzesa w Luksorze, podarowany w 1831 roku przez wicekróla Egiptu. Obelisk ma ponad 3300 lat, waży 230 ton i jest wysoki na ponad 23 metry.
Plac powstał pod koniec XVIII wieku, a  na jego środku umieszczono pomnik Ludwika XV. W czasach rewolucji francuskiej pomnik usunięto, a na jego miejscu ustawiono gilotynę. Gilotyna ta pozbawiła życia m.in. Ludwika XVI i Marię Antoninę.
Aleją wzdłuż ogrodów Tuileries ruszyliśmy w stronę najsławniejszej paryskiej ulicy.
Pola Elizejskie
Avenue des Champs – Elysees to reprezentacyjna ulica Paryża i jedna z najdroższych ulic w Europie. Aleja łączy plac Zgody z placem Charles'a De Gaulle'a na którym znajduje się  Łuk Triumfalny.  Aleja jest długa na blisko 2 km, a po jej bokach umiejscowiły się ekskluzywne hotele, restauracje oraz sklepy najmodniejszych projektantów.   


Nie mogło zabraknąć również sklepu Disneya. Polecam jednak zajrzeć tam rodzicom z zasobnym portfelem lub silną wolą :)Łuk Triumfalny
Budowę rozpoczęto w 1806 roku na zlecenie Napoleona. Prace nad łukiem trwały z przerwami 30 lat. Łuk Triumfalny powstał dla uczczenia pamięci osób poległych za Francję w czasie wojen napoleońskich i podczas rewolucji francuskiej.   Łuk jest wysoki na 51 metrów i osiąga szerokość blisko 45 metrów.  Na Łuku znajduje się punkt widokowy – chętnych czeka do pokonania 280 schodów.

Po obfotografowaniu Łuku z każdej strony ;) przyszedł czas na kolejną i chyba największą atrakcję, na którą czekała cała rodzinka.
 

Wieża Eiffla
Symbol Paryża, który w czasie naszego pobytu świętował swoje 125 urodziny, zrobił na Globtroterku ogromne wrażenie.  


Wieża składa się z trzech poziomów. Pierwszego na wysokości 57 m ( schody 360 stopni), drugiego ( dodatkowo 359 stopni) i trzeciego, na wysokości 276 metrów. Na poziom 1 i 2 wjeżdża się windą lub można je pokonać pieszo. Na trzeci poziom, czyli top można się dostać wyłącznie windą.  Możliwość wjechania na sam szczyt wieży uzależnione jest od warunków pogodowych. Na szczycie jednocześnie może przebywać 400 osób.Wieża Eiffla jest jedną z najczęściej fotografowanych budowli na świecie. Nie mogliśmy pozwolić by te statystyki zostały zachwiane ;) Opłaty są zróżnicowane – w zależności od tego czy na wieżę wchodzi się pieszo czy wjeżdża windą oraz na który poziom chce się dostać.  Szczegółowy cennik znajdziecie na oficjalnej stronie http://www.tour-eiffel.fr/en.html
Polecam również wykupić ze sporym wyprzedzeniem bilety przez internet. Ja niestety się spóźniłam i na kilka dni przed wyjazdem nie było już szans na zakup biletów drogą elektroniczną. Więc musieliśmy swoje odstać w kolejce ;) A kolejki są dwie – pierwsza do kas, a druga do windy na poziomie 2.  Jednak dla widoku jaki roztacza się w górnego poziomu warto stracić trochę minut.Bańki mydlane
Wiosenne słoneczko, zielona trawka i fantastyczny widok na Wieżę Eiffla zachęcały do odpoczynku u stóp budowli.  Przyszedł też czas na zabawę, która sprawiła frajdę wszystkim, łącznie ze spacerującymi mieszkańcami i odpoczywającymi turystami. Zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt puszczaliśmy ogromne bańki mydlane, które fantastycznie mieniły się w słońcu i szybowały wysoko w górę :)

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)