Nocne spacery po Frigilianie

Frigiliana to małe, andaluzyjskie miasteczko położone ok 10 km od wybrzeża, w pobliżu Nerji.  Białe domki, wąskie brukowane uliczki i śliczne widoki to jest to, co Globtroterek lubi najbardziej :) Ta urocza miejscowość świetnie nadaje się na późnowieczorny spacer. Latarki w dłoń
Wakacje to dobry czas by pokazać dziecku uroki zwiedzania gdy zapada ciemność.  Spacer przy księżycu na pewno sprawi Wam wiele radości. Żeby było ciekawiej proponuję zabawę z latarkami. Dzielimy się na dwie grupy.  Jedna dorosła osoba oddala się od pozostałych. Po kilku minutach reszta osób rusza na poszukiwania „uciekiniera”. Aby łatwiej było go odnaleźć, osoba która się ukrywa mruga latarką co kilka sekund. Do tego typu zabawy najlepiej sprawdza się małe miasteczko. Ale równie dobrze można w ten sposób pobawić się na plaży czy na kempingu.

Nocny tryb życia zwierząt
Zabawę proponuję połączyć z nauką o życiu nocnym zwierząt. Przygotowujemy kilka obrazków przedstawiających zwierzęta prowadzące nocny tryb życia wraz z garścią ciekawostek przyrodniczych. Gdy dziecko odnajdzie ukrywającego się rodzica, w nagrodę losuje kolejną ciekawostkę. Jak uzbiera wszystkie dostanie w nagrodę np. swoją własną małą latarkę na dynamo (koszt ok. kilku zł) Kilka propozycji ciekawostek poniżej (wszystkie zdjęcia zwierząt znalezione w internecie):Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)