Szukamy kolorów w Keukenhof

Dziś zabieramy Was do jednego z najpiękniejszych ogrodów w Europie, który znajduje się w połowie drogi pomiędzy Hagą a Amsterdamem, w niewielkiej miejscowości Lisse. Keukenhof, bo o nim mowa otwarty jest tylko dwa miesiące w roku – od połowy marca do połowy maja. To idealne miejsce na spędzenie majówki. Miejsce polecam rodzinom z dziećmi w każdym wieku.Co roku zasadza się w ogrodzie siedem milionów cebulek – głównie tulipanów, ale także żonkili, hiacyntów i narcyzów. Kwiaty sadzi się zgodnie z ustaloną wcześniej kompozycją na którą składa się układ rabat, kolorów i odmian. Dodatkowo rośliny sadzone są zgodnie z terminami kwitnienia. Gdy jedne odmiany przekwitają, na ich miejsce wyrastają kolejne. Dzięki temu przez dwa miesiące cały ogród jest pełen kwiatów i kolorów. Spacerując alejkami wzdłuż kanałów aż trudno uwierzyć, że istnieje tyle odmian tulipanów!Niezwykła feria barw rosnących tutaj kwiatów idealnie nadaje się do poznania odcieni i kolorów, nie tylko tych podstawowych. Globtroterek dzielnie spacerował alejkami w poszukiwaniu wszystkich barw z poniższej kartki. Udało nam się odnaleźć wszystkie :) W nagrodę zakupiliśmy kilkanaście cebulek tulipanów. Zasadzone w ogródku Babci co roku na wiosnę cieszą nasze oko ;)

Historia Keukenhof sięga XV wieku, kiedy teren należał do księżnej Jakoby z Bawarii. Nazwa Keukenhof oznacza ogród kuchenny i właśnie tym był dla ksieżnej, która prowadziła tu polowania i zbierała zioła do zamkowej kuchni.


Keukenhof jako atrakcja turystyczna istnieje zaledwie od 1949 roku, kiedy odbyła się tu pierwsza, nowatorska wystawa kwiatów zorganizowana dla holenderskich producentów cebulek kwiatowych. Wystawa cieszyła się takim powodzeniem, że dziś w Keukenhof  jest ponad 100 wystawców, a sam park liczy ponad 32 ha.

Do atrakcji ogrodu należy zaliczyć stary wiatrak z którego balkonów rozciąga się fantastyczny widok na morze kwiatów. Fantastyczna jest również kładka na jeziorze, która składa się z okrągłych platform, które powodują, że spacerujący ludzie wyglądają jakby poruszali się na pływających okręgach.


Na terenie ogrodu znajdują się również pawilony służące wystawom kwiatów ciętych, doniczkowych czy też aranżacji kwitowych i trendów we florystyce.  

Co roku pod patronatem Keukenhof odbywa się parada kwiatowa – Bloemencorso, o której napiszemy więcej na facebookowym profilu Globtroterka.
Szczegóły, daty otwarcia i cennik znajdziecie na oficjalnej stronie www.keukenhof.nl

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 

Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)